Oferta zajęć tanecznych

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych w naszej szkole tańca Coco Dance Center.

Zajęcia dla dzieci

Balet
Zajęcia polegają na wspólnych zabawach taneczno – ruchowych w grupie rówieśników wraz z dorosłym opiekunem. Ich zadaniem jest fizyczne usprawnianie, poznawanie swojego ciała i jego możliwości ruchowych (tanecznych). Lekcje trwają ok. godziny przy muzyce, w atmosferze zabawy i pełnego poczucia bezpieczeństwa. W zależności od wieku i stopnia zaawansowania grupy, zajęcia z prostych zabaw ruchowych będą rozwijać się w kierunku form tanecznych, w tym podstaw baletu klasycznego. Celem zajęć będzie również umuzykalnienie, praca nad koordynacją ruchową i poczuciem rytmu. Na zakończenie cyklu edukacyjnego, przewidziana jest prezentacja sceniczna przygotowana przez uczestników zajęć.
Baby Dance
Zajęcia dla najmłodszych milusińskich, których ciągnie do tańca, gdy tylko zagra muzyka! Program, przygotowany specjalnie na te zajęcia, podczas każdej z lekcji pozwoli przenieść dzieci do innej, niezwykłej krainy, gdzie gra muzyka i jest mnóstwo zabawy! Na tych zajęcia, oprócz kładzenia nacisku na rytmikę przez zabawy, dzieci zostaną również wprowadzone do świata tańca poprzez naukę podstawowych figur i kroków tanecznych. Zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat.
Taniec Nowoczesny
Zajęcia z tańca nowoczesnego przewidują w swoim programie zapoznanie się z elementami technik tanecznych takich jak: hip-hop, jazz, taniec klasyczny oraz współczesny. Lekcje są skonstruowane tak, aby każdy mógł odnaleźć coś dla siebie, a jednocześnie – nie zmieniając swoich zainteresowań – rozwijał się w pokrewnych technikach tańca. Na tych zajęciach będziemy pracować nad poczuciem rytmu, koordynacją ruchową, a także rozciągnięciem i ogólnym usprawnieniem ciała. Jednak przede wszystkim chodzi nam o dobrą zabawę i czerpanie dużej dawki pozytywnej energii na każdej lekcji! Zajęcia dla dzieci w wieku 6-8 i 9-11 lat.
Hip-Hop
Na zajęciach dzieci uczą się podstaw tańca oraz poznają historię kultury hip-hop’u.

To zajęcia kładące nacisk na muzykalność, koordynację, pamięć ruchową z ogromną dawką zabawy. Hip-hop dobrze wpływa na kondycję i rozwój motoryczny. Z tych zajęć z pewnością wyjdziecie zmęczeni.

Zajęcia dla dzieci w wieku: 6-8 i 9-11 lat

Zajęcia dla młodzieży

Hip-Hop
Mimo zerwania z tradycją, hip hop nadal jest traktowany jak kultura. Taniec zmieniający się stylistycznie o charakterze ulicznej improwizacji. Pozwoliło to przetrwać stylowi w ramach tej samej subkultury. Jednak ciągle się zmienia, czerpie elementy innych tańców nowoczesnych. Przez lata stał się bardziej agresywny w swojej formie. Łączy ze sobą wiele innych stylów, jednocześnie pozostając unikalnym

Na zajęciach pojawią się elementy house’u, popping’u, locking’u i spora dawka new age’u. Choreografie, które powstają do różnorodnej muzyki są łączone i zmieniane pod kątem rysunku scenicznego, by móc je zaprezentować na scenie oraz turniejach.

Zajęcia hip-hop’u to spora dawka wysiłku i niezwykły rozwój fizyczno-psychiczny. Dobra zabawa i klimat street’u gwarantowany! Zajęcia dla młodzieży powyżej 12 roku życia.

Taniec Współczesny
Zajęcia z tańca współczesnego oparte są na sporym zróżnicowaniu technik i doświadczeń ruchowych, z którymi spotykaliśmy się w swojej dotychczasowej edukacji.

Głównym celem tych zajęć jest podniesienie świadomości całego ciała w ruchu i rozwinięcie silnej i spójnej bazy technicznej, którą można zastosować w wielu innych dyscyplinach ruchowych.

Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której skupiamy się na przygotowaniu zarówno mięśni jak i oddechu. Następnie rozwijają się w kierunku ćwiczeń ruchowych, które pozwalają ciału odnaleźć się w otaczającej go przestrzeni. Lekcja ma również na celu stałe rozwijanie techniki tanecznej, która z czasem nada ciału płynność, jak i sprawność ruchową wraz z silnym poczuciem kontrolowania oraz opanowania ciała podczas tańca.

Elementem zajęć będzie również praca nad:
– koordynacją i rytmem, które są wykorzystywane w celu rozwijania kontroli nad ciałem w ruchu,
– wytrzymałością, szybkością, i pamięcią ruchową, która pozwoli poradzić sobie nawet z długimi frazami tanecznymi,
– kompozycją, która pozwoli rozwinąć swobodę twórczą .

W zależności od profilu danej lekcji zajęcia będą kończyły się rozciąganiem, relaksacją, praktyką technik oddechowych lub po prostu czystym szaleństwem, kiedy wszyscy na dobre się roztańczą! Zajęcia dla młodzieży powyżej 12 roku życia.

Zajęcia dla dorosłych

Zdrowy Kręgosłup ( 2 poziomy trudności )
Zajęcia zdrowy kręgosłup są to przygotowane specjalnie zestawy ćwiczeń dla osób chcących poprawić kondycję kręgosłupa. Wytrzymałość i rozciągnięcie to podstawowe efekty naszych zajęć Zdrowego Kręgosłupu. Zajęcia w dużej mierze są oparte o podstawy jogi, ale dostosowane do możliwości grupy. ( metoda stworzona przez B.K.S. Iyengara). Zdrowotne zajęcia dla osób w każdym wieku!

Zdrowy Kręgosłup to zbalansowana kombinacja ćwiczeń, którę są doskonałą metodą na złagodzenie lub wyleczenie dolegliwości kręgosłupa

Salsa Solo & Salsa w parach
Salsa to gorący, latynoski taniec, pochodzący prosto z Kuby. Rozpala zmysły swoim szczególnym klimatem.

Salsa to z założenia mieszanka stylów, jej korzenie sięgają wielu kultur. Nie posiada skodyfikowanego katalogu figur, jej esencją jest gra ze współpartnerem i uwodzenie ciałem. Co raz bardziej rozpowszechniona w naszym kraju, staje się hobby i sposobem spędzania wolnego czasu dla wielu osób w każdym wieku.

Umiejętności nabyte na naszych kursach będą mogli Państwo wykorzystywać m.in. na salsotekach organizowanych przez wiele klubów. Kursy pozwolą również na doskonalenie umiejętności nabytych podczas tanecznych spotkań.

Zajęcia odbywają się w parach w dwóch grupach zaawansowania.

Taniec Towarzyski Hobby
Na kursach tańca towarzyskiego w grupie hobby zajęcia prowadzone są w celu czerpania jak największej przyjemności z tańca – traktowanego jako zabawę oraz aktywną formę spędzania wolnego czasu. Kurs tańca hobby obejmuję naukę podstawowych figur tańców standardowych takich jak: Walc Angielski, Walc Wiedeński oraz latynoamerykańskich: Salsa, Cha Cha, Rumba. Dodatkowo zapoznają się Państwo z tańcami użytkowymi „2 na 1”. Po zakończeniu kursu możliwa będzie kontynuacja tańca w grupach zaawansowanych.

Zajęcia dla par w różnym wieku.

Tango argentino
Tango argentyńskie wywodzi się z przedmieść XIX-wiecznego Buenos Aires. Początkowo tańczone głównie w barach i domach publicznych, było tańcem intymności, bliskości. Niewielka przestrzeń nakłaniała do bliskiego kontaktu i poufałości.

Projekt Tango Brzeg powstał z myślą odkrycia przed Wami świata, o którym tak naprawdę nie mieliście pojęcia, że w ogóle istnieje. Nikt obok pokazów i milong nie przechodzi obojętnie. My uchylamy Wam drzwi, za którymi Bóg jeden wie co Was czeka!

Fit Dance
To połączenie ćwiczeń aerobowych z elementami tańców latynoamerykańskich, inspirowane znaną wszystkim Zumbą.

Trening angażuje mięśnie całego ciała, wyzwala wewnętrzną energię, sprawia dużo radości oraz przede wszystkim wysmukla ciało i wzmacnia mięśnie. Zajęcia dla Pań w każdym wieku.

Pierwszy taniec
Chcecie aby wasz pierwszy taniec weselny zrobił niezapomniane wrażenie na zaproszonych gościach? Dostosujemy muzykę i układ do Waszych oczekiwań i możliwości oraz zrobimy wszystko żeby to był ten jeden wyjątkowy taniec. Zajęcia są indywidualne tak aby każda para, mogła spokojnie pokonać stres i przygotować swoją niepowtarzalną choreografię.